Czyszczenie Laptopa

  1. Twój laptop  się grzeje? Już jest źle i niebezpiecznie
  2. Twój laptop  się grzeje i sam wyłącza? Jest bardzo niebezpiecznie!

Szanowni Państwo

Chcielibyśmy ostrzec przed następstwami grzejącego się nadmiernie laptopa. W przypadku kiedy się grzeje zaczyna wolniej chodzić oznacza to ,że system wentylacji prawdopodobnie jest już dosyć mocno zabrudzony. W przypadku kiedy nasz laptop jest bardzo gorący i się wyłącza to sygnał , że system wentylacji już nie funkcjonuje prawidłowo.

Podkładka chłodząca to mit. Nie jest prawdą, że laptop nagle przestanie się nagrzewać, gdy jej użyjemy. Dotyczy to też podstawek do łóżka itp. itd.
Prawdą jest natomiast to, iż nasz laptop przy nadmiernym nagrzewaniu się, jest zanieczyszczony w środku i wcześniej czy później wymaga wyczyszczenia.

Przypadek 1.

Musimy zdawać sobie sprawę że nagrzewanie się powoduje zwolnienie komputera bardzo często prowadząc do uszkodzenia karty graficznej laptopa, gdzie cena naprawy zaczyna się przeważnie od 350 zł , a kończy nawet na 700 zł. Istnieje też możliwość iż w skutek przegrzania się nasz twardy dysk gdzie są zapisane dane odmówi  posłuszeństwa i stracimy nasze dane (zdjęcia,dokumenty itd.) lub będziemy się starali je odzyskać w laboratorium, gdzie cena zaczyna się od 1000 zł netto . W tym przypadku powinniśmy w niedługim czasie udać się do serwisu. Koszt czyszczenia w serwisie Bartwawa & Computers szacuje się od 60 zł do 180 zł netto + 23% Vat. Uzależnione to jest od modelu laptopa. Cena obejmuje dodatkowo wymianę past termoprzewodzących na układach, procesorach i kartach graficznych.

Przypadek 2.

Laptop się wyłącza . Oznacza to, że karta graficzna (znana w języku informatycznym jako układ BGA), dysk twardy lub inne podzespoły mogły zostać uszkodzone. W zależności ile razy nasz laptop się wyłączał, możemy liczyć na szczęście, że po wyczyszczeniu sprzęt będzie działał, bez potrzeby wymiany karty graficznej. Nie prowadzimy reballingu tego samego układu. Proponujemy nowy układ, na który dajemy gwarancję od 3 miesięcy do 6 miesięcy.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka zdjęć naszych prac serwisowych związanych z czyszczeniem układu chłodzenia.